ICT-henkilöstö

ICT-henkilöstö suunnittelee ja toteuttaa maakunnan tieto- ja viestintäjärjestelmien rakentamista ICT-hankejohtajien alaisuudessa.




Helena Ylisipola, kuvaaja Kosti KeistinenHelena Ylisipola
ICT-hankejohtaja

050 350 9968
helena.ylisipola@uusimaa2019.fi

Mikko Rotonen, kuvaaja Kosti KeistinenMikko Rotonen
ICT-hankejohtaja

0500 474 944
mikko.rotonen@uusimaa2019.fi
 

Anna ErikssonAnna Eriksson
ICT-projektiassistentti

040 549 8614​
anna.eriksson@uusimaa2019.fi

Helge FinnbergHelge Finnberg
Projektijohtaja, tekniikka

040 574 0322​
helge.finnberg@uusimaa2019.fi

Timo HakalaTimo Hakala
Tietojohtamisen järjestelmien projektijohtaja

040 642 8317
timo.hakala@uusimaa2019.fi

HenkilokuvaNina Jukanen
ICT-projektityöntekijä

040 683 1721
nina.jukanen@uusimaa2019.fi


Jouni KarvoJouni Karvo
Tietoturvapäällikkö

050 465 5113
jouni.karvo@uusimaa2019.fi

Heikki KähkönenHeikki Kähkönen
ICT-arkkitehti / Tietoturvapäällikkö

040 573 7929
heikki.kahkonen@uusimaa2019.fi

Into LaineInto Laine
Hallinnon järjestelmien projektijohtaja

040 510 3803
into.laine@uusimaa2019.fi

Pekka LampinenPekka Lampinen
ICT-tukipalveluiden projektijohtaja

040 707 0034
pekka.lampinen@uusimaa2019.fi

Jari LuotolaJari Luotola
ICT-arkkitehti

040 670 3447
jari.luotola@uusimaa2019.fi

Ilkka NenonenIlkka Nenonen
Apotti-järjestelmän ja muiden TOSI-järjestelmien projektijohtaja

040 670 8617
ilkka.nenonen@uusimaa2019.fi

Annamari RaatikainenAnnamari Raatikainen
ICT-arkkitehti

040 334 4649
annamari.raatikainen@uusimaa2019.fi

HenkilokuvaArja Rantanen
Perusterveydenhuollon ja sosiaalihuollon järjestelmien projektijohtaja

arja.rantanen@uusimaa2019.fi

Johannes SalminenJohannes Salminen
Sairaala- ja ensihoitojärjestelmien projektijohtaja

050 427 1591
johannes.salminen@uusimaa2019.fi

Katja ViljakainenKatja Viljakainen
ICT-talouskontrolleri

040 0688 083
katja.viljakainen@uusimaa2019.fi

Hannu VilpponenHannu Vilpponen
ICT-arkkitehti

040 318 2625
hannu.vilpponen@uusimaa2019.fi